Zalety i wady technologii szkieletowej
391
page-template-default,page,page-id-391,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive

Zalety technologii szkieletowej

Optymalny czas budowy

budowa domu szkieletowego pozbawiona jest konieczności wykonywania przerw technologicznych dzięki czemu czas budowy jest znacznie skrócony i może trwać od 4 do nawet 2 miesięcy w zależności od sprawności i zorganizowania poszczególnych ekip.

Optymalny koszt budowy

wybudowany dom w technologii szkieletowej wiąże się z nakładami inwestycyjnymi niższymi o około 25-30% w porównaniu do domu w technologii murowanej o tych samych parametrach.

Brak prac mokrych

z wyjątkiem prac fundamentowych, co daje Inwestorowi możliwość rozpoczęcia budowy o każdej porze roku.

Niższe koszty ogrzewania domu

ściany domu w technologii szkieletowej to głównie materiał izolacyjny, a ściany zewnętrzne i dach są dodatkowo szczelnie zabezpieczone folią paroizolacyjną, co razem zapewnia doskonałą ochronę cieplną domu.

Umiarkowana masa budynku

konstrukcja szkieletu drewnianego jest lekka, co powoduje mniejsze obciążenie fundamentów i wpływa na ich masywność, a także na koszty całej inwestycji.

Technologia idealna dla budów wieloetapowych

przebudowa, rozbudowa czy naprawa budynku w szkielecie drewnianym jest łatwiejsza niż w domu murowanym.

Dom dla pokoleń

poprawnie wybudowanym domu w technologii szkieletu drewnianego będą mogły mieszkać nasze dzieci, wnuki, a nawet prawnuki

Niepowtarzalny mikroklimat wnętrza

stosowane materiały są naturalne i zdrowe, nie wydzielają żadnych toksycznych substancji ani promieniowania, a drewno jest materiałem najbardziej ekologicznym z możliwych budulców o naturalnym pochodzeniu i zdolności do samoregulacji wilgotności.

Wady technologii szkieletowej

Przywiązanie Polaków do technologii murowanej

i powiązane z tym mity na temat budownictwa drewnianego.

Wymagania technologii

technologia szkieletu drewnianego w porównaniu do technologii murowanej jest bardziej wymagająca pod względem jakości materiałów i dokładności wykonania.